W dniach 14 i 15 lutego 2019 roku uczestnicy projektu „Ekonomiści na start”, realizowanego w ramach programu ERASMUS+, udali się do Szkoły Podstawowej nr 2
im. Tadeusza Kościuszki w Słubicach. Dzięki uprzejmości Pani Jadwiga Słona pedagog szkolnej oraz nauczycieli SP 2 przeprowadzono warsztaty zawodoznawcze dla uczniów klas VIII.
W czwartek 14 lutego dla klasy VIII a przeprowadzono warsztaty pt.: Tworzenie projektu reklamy Hotelu Abudabi Sp. z o. o. z Kołobrzegu. Uczniowie projektowali reklamę hotelu w związku z wyjazdem na Targi Invest-Hotel w Poznaniu i zamieszczali stworzony projekt na potykaczu reklamowym.
Natomiast 15 lutego w piątek w klasie VIII b miały miejsce warsztaty pt. Tworzenie wizytówek pracowników Lukas Bank SA z Wrocławia. Warsztaty polegały na opracowaniu, wydrukowaniu, docięciu i zalaminowaniu wizytówek dla pracowników banku wg danych określonych w scenariuszu zajęć. Uczniowie projektowali także logo banku wg własnego pomysłu.
Realizacja postawionych przed uczniami zadań poprzedzona została prezentacją multimedialną z przygotowań do wyjazdu i pobytu uczestników projektu na mobilności zagranicznej w Niemczech. Uczestnicy programu Erasmus+ opowiadali o zrealizowanych praktykach zawodowych w firmie uczniowskiej, o czasie wolnym i uzyskanych przez nich korzyściach zawodowych, społecznych i językowych. Następnie starsi koledzy z CKZiU w Słubicach wspierali młodszych uczniów w realizacji zadań ekonomicznych.
Młodzież podczas warsztatów świetnie się bawiła i uczyła zarazem. Wizyta z warsztatami poza murami szkoły macierzystej pozwoliła naszym uczniom zrealizować dodatkowe cele projektu – dzielenie się wiedzą, doświadczeniami, wystąpienia publiczne oraz przełamywanie stresów z tym związanych.

Opiekun uczestników projektu
Anna Kozelan-Baranowska