Uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie technik ekonomista przygotowują się do wyjazdu na zagraniczną praktykę zawodową do Niemiec w ramach projektu „Ekonomiści na start” programu Erasmus+.
10 uczniów uczestniczy obecnie w zajęciach przygotowujących do wyjazdu, tzn. w 10-godzinnym kursie kompetencji kluczowych z doradcą zawodowym oraz w 20-godzinnym kursie języka niemieckiego zawodowego.
Zajęcia mają za zadanie przygotować młodzież do 2-tygodniowego pobytu poza domem, przełamać bariery kulturowe i językowe oraz zintegrować grupę. Uczestnicy zajęć powtórzą sobie w ramach zajęć językowych podstawy komunikacyjne oraz przyswoją zawodowe słownictwo ekonomiczne potrzebne m.in. w pracy w biurze czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej.  Doradca zawodowy ma także przybliżyć uczestnikom różnice kulturowe oraz mentalność naszych sąsiadów dotyczącą obowiązków zawodowych.
Uczestnicy projektu zostali wyposażeni w materiały piśmiennicze i podręczniki. Do wyjazdu zostały niespełna 2 tygodnie czasu. Trzymamy kciuki za naszych kolegów, życzymy ciekawej pracy w firmie symulacyjnej oraz udanej zabawy podczas pobytu w Niemczech.